Koszulka Roberta Lewandowskiego
Dziesiątka Finanse wspiera podopiecznych Fundacji Zobacz mnie
21 czerwca 2021

Jerzy Mazurek prezesem zarządu Lombi.com

Jerzy Mazurek

Z dniem 15 lipca 2021 roku Jerzemu Mazurkowi, dotychczasowemu przewodniczącemu Rady Nadzorczej Lombi.com, została powierzona funkcja prezesa zarządu. Wzmocnienie zespołu Lombi.com podyktowane jest intensywnym rozwojem serwisu.

Jerzy Mazurek jest z wykształcenia prawnikiem. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. podczas pracy w Banku BPS na stanowisku Koordynatora Zespołu Radców Prawnych w Departamencie Organizacyjno-Prawnym a później Pełnomocnika Banku do spraw kontaktów ze związkami zawodowymi. Z kolei w Kancelarii Adwokackiej Grzegorza Fertaka odpowiadał za obsługę prawną takich spółek jak Cefarm, Koleje Mazowieckie czy Polmos. Był również Dyrektorem Działu Prawnego Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Pracował jako Główny Specjalista w Wydziale Nadzoru Właścicielskiego i Inwestycji Urzędy Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Był również Dyrektorem Zarządzającym, następnie Prokurentem a także Prezesem Zarządu firmy windykacyjnej. Od lipca 2017 r. związany z Grupą Credit Royal. W GCR odpowiedzialny jest za inwestycje międzynarodowe oraz za rozwój i wdrożenie nowych produktów i linii biznesowych. Jerzy Mazurek jest pomysłodawcą konceptu Lombi.com, dlatego jego powołanie do zarządu spółki jest wzmocnieniem jej struktur, ale też niejako naturalną konsekwencją rozwoju startupu technologicznego.

„Misją Lombi.com jest zmiana przyzwyczajeń konsumentów w zakresie zarządzania nieużywanymi przedmiotami. Wpisuje się to w nowy trend, który obserwujemy na świecie zgodnym z założeniami gospodarki cyrkularnej. Chcemy dorzucić swoją cegiełkę do ratowania naszej planety i namawiać naszych klientów do dawania swoim przedmiotom drugiego życia. Dzięki naszej platformie sprzedażowej, klienci mogą wymienić na gotówkę swoje używane ale jednak wartościowe i dobrej jakości przedmioty, które są odbierane bez opłat przez przedstawiciela Lombi.com bezpośrednio z miejsca wskazanego przez klienta w zamian za gotówkę. Za przedmiot klient otrzymuje gotówkę z dostawą do domu, nie musi wystawiać ogłoszeń, rozmawiać z potencjalnymi nabywcami, płacić prowizji od sprzedaży i opłat za ogłoszenie, zamawiać kuriera, pakować towar itp. – to wszystko sprawia, że cena uzyskana w Lombi.com jest wyższa niż realna cena uzyskana na innych znanych serwisach sprzedażowych. Do tego klient ma unikalną możliwość odkupienia towaru w ciągu 30 dni, a więc zawsze może się rozmyślić i swój towar odzyskać. W Lombi klient decyduje dosłownie o wszystkim. I to właśnie w Lombi.com jest wartością dodaną - nie trzeba szukać kupca, organizować wysyłki i czekać na pieniądze. Wszystko robimy za klienta. A wszystko to w oparciu o najnowsze osiągniecia z dziedziny IT.” – mówi Jerzy Mazurek.

Dodatkową zaletą Lombi.com jest możliwość pozyskania finansowania bez formalności, bez scoringu i bez sprawdzania klienta w bazach typu BIK, więc Lombi.com ma pieniądze dosłownie dla każdego.

Lombi.com działa zaledwie od 8 miesięcy, a pozyskało już ponad 30 tysięcy użytkowników, którzy zgłosili zapotrzebowanie na gotówkę w kwocie ponad 40 mln zł. Jednym słowem re-commerce to przyszłość.
polski