Dlaczego warto inwestować w kamienie szlachetne?

Zakup kamieni szlachetnych to wciąż jeszcze mało popularna, ale zyskująca coraz więcej zwolenników forma lokowania kapitału. Diamenty są bardzo pożądane, jednak bardzo rzadko występują w naturze, a proces ich wydobycia i obróbka są niezwykle kosztowne. Mają jednak wiele cech, które sprawiają, że coraz więcej osób interesuje się zakupem diamentów inwestycyjnych i jubilerskich. Przede wszystkim są to jedne z najtwardszych minerałów, które nie ulegają zniszczeniu pod wpływem pożaru, czy innych klęsk żywiołowych, dzięki czemu mogą być z powodzeniem przekazywane z pokolenia na pokolenie. Warto również wspomnieć o stosunku wartości diamentów do ich wagi – kamienie warte kilkaset złotych można bez trudu przechowywać i przewozić.

Zakup diamentów inwestycyjnych – czy warto?

Cena zakupu diamentów jest dość stabilna, niezależna od wydarzeń geopolitycznych i charakteryzuje się spokojnym trendem wzrostowym. Kamienie szlachetne zwykle nie tracą na wartości, mogą być więc doskonałą formą zabezpieczenia kapitału przed inflacją i udanym zakupem na lata, przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Dodatkowo, diamenty nie są notowane na giełdzie – nie podlegają więc działaniom spekulantów i wirtualnych rynków. Warto pamiętać, że światowe zasoby diamentów kurczą się, a zapotrzebowanie na te wysokiej jakości kamienie stale wzrasta.

credit royal, kamienie szlachetne

Spółka Credit Royal widząc rosnące zainteresowanie Klientów kamieniami szlachetnymi rozszerzyła swoją działalność o pośrednictwo w ich zakupie. Kompetencje i wiedza naszych ekspertów, a także znajomość tego rynku, pozwala nam oferować transakcje zakupu kamieni dopasowane do indywidualnych potrzeb i celów Klienta.

Zakupujemy kamienie na zlecenie Klientów na światowych giełdach, co gwarantuje najkorzystniejszą cenę oraz jakość.

Pośredniczymy w zakupie wyłącznie kamieni certyfikowanych przez 3 liczące się laboratoria gemmologiczne: HRD, IGI, GIA.

Na co zwracać uwagę przy zakupie kamieni?

Wartość inwestycyjna i cena kamieni szlachetnych uzależniona jest głównie od ich uwarunkowań naturalnych i cech fizycznych. Cena i jakość kamieni najczęściej oceniana jest według czterech parametrów tzw. 4c:

  • Karat (carat) – jednostka opisująca wielkość diamentu, bezpośrednio przekładając się na jego cenę.
  • Kolor (colour) – diamenty, mogą przyjmować różne odcienie kolorystyczne. Z założenia im diament bielszy tym wyższa jest jego wartość, chociaż występują wyjątki od reguły np. rzadkie odmiany niebieskich lub różowych diamentów.
  • Czystość (clarity) – czystość diamentów określona przez ilość wewnętrznych jak i zewnętrznych zanieczyszczeń.
  • Szlif (cut) – cena zależ także od tego w jaki sposób wyszlifowany jest kamień. Liczy się zarówno ocena wykonania szlifu jak i jego rodzaj.
credit royal, kamienie szlachetne

Dobór odpowiedniego kamienia dopasowanego do celów oraz potrzeb Klienta, wymaga kompetencji i wiedzy. Proces zakupu diamentów przez doświadczonego Pośrednika, który zna i ma stały dostęp do światowych giełd kamieni może być dla Klienta dużo bardziej komfortowy, a tym samym sam zakup bardziej udany i satysfakcjonujący.

Potrzebujesz wsparcia w zakupie diamentów? Skontaktuj się z naszym Pośrednikiem przez formularz kontaktowy lub zadzwoń.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Pola wyboru
Pola wyboru (kopia)
Pola wyboru (kopia) (kopia)

* Administratorem danych osobowych jest Credit Royal sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-220) przy ul. Łopuszańskiej 32, z którym można skontaktować się listownie na wskazany adres lub elektronicznie poprzez biuro@creditroyal.pl. Dane osobowe przetwarzane są w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie kierowane poprzez formularz kontaktowy, prowadzenia bieżącej korespondencji oraz przesyłania informacji handlowych (o ile została wyrażona zgoda). Przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wycofania zgody, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak również złożenia skargi do organu nadzorczego. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych przez Administratora dostępne są w Polityce prywatności.